Jak plakaty wpływają na zwiększenie sprzedaży?

Dodano: 2022-02-21

Pomimo wszechobecnej cyfryzacji i przeniesienia marketingu do Internetu, nadal tradycyjne formy reklamy są niezwykle istotne w działaniach mających na celu dotarcie do potencjalnych klientów i tym samym zwiększenie sprzedaży, a także rozpoznawalności marki. Jednym ze skuteczniejszych tradycyjnych środków przekazu reklamowego są plakaty. W powyższym artykule wyjaśniamy, w czym tkwi ich fenomen.

Dlaczego plakaty są skuteczną formą reklamy?

Zdecydowanie najważniejszą cechą plakatów, która determinuje ich wysoką skuteczność, jest duży zasięg, pozwalający dotrzeć do szerokiego grona odbiorców na ogromnym obszarze, a nie tylko lokalnie.  Co więcej, należy też wspomnieć, że dystrybucja i druk plakatów wiąże się z niewielkimi kosztami – aby kampania promocyjna z ich użyciem była skuteczna, wystarczy wydrukować i rozwiesić jedynie kilkadziesiąt egzemplarzy. W porównaniu z ulotkami, które drukuje się w nakładzie minimum tysiąca sztuk – jest to naprawdę niewiele, a mimo to efektywność reklamowa plakatów jest niezwykle wysoka.

Może się wydawać, że plakaty nie zostaną zauważone w natłoku bodźców i informacji, jakie docierają do ludzi w miejscach publicznych. Jednak wbrew pozorom jest zupełnie inaczej, ponieważ dobrze zaprojektowany i w odpowiednim miejscu umieszczony plakat zawsze przyciągnie wzrok, dzięki czemu znajdujące się na nim przekazy wizualne zostaną podświadomie zarejestrowane oraz zapamiętane przez konsumenta. Co jest świetnym sposobem na rozpowszechnienie wizerunku firmy i tym samym wzrost jej popularności, a to z kolei przekłada się na zwiększenie sprzedaży. Klienci zazwyczaj kierują się zasadą, że jeśli coś jest znane i chętnie kupowane to prawdopodobnie jest tego warte, dlatego też częściej wybierają produkty i usługi firmy, którą kojarzą.

Ponadto warto nadmienić, że plakat jest nienachalną i nieinwazyjną formą reklamy – konsument w żaden sposób nie jest przymuszany do odbioru informacji zawartych na plakacie. Dzięki temu w oczach potencjalnych klientów buduje się pozytywny wizerunek marki, co także wpływa na zwiększenie zaufania konsumentów wobec firmy.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin