Jak powstają nadruki na kubkach?

Dodano: 2023-01-18

Wiele osób ma swój ulubiony kubek. Zazwyczaj cechuje się on nie tylko idealną pojemnością, lecz przede wszystkim ciekawym nadrukiem – śmiesznym tekstem, grafiką czy zdjęciem bliskim naszemu sercu. Dodatkowy kubek zawsze przydaje się zarówno w domu, jak i w biurze. Doskonale wiedzą o tym właściciele firm, którzy jako gadżety reklamowe dla swoich klientów wybierają właśnie kubki. Mogą oni mieć pewność, że prezent nie wyląduje w koszu na śmieci, lecz będzie dumnie reprezentował daną markę na biurku lub w kuchni lojalnego klienta.

Zacznij od dobrego projektu

Zanim nadruk trafi na kubki, najpierw trzeba go zaprojektować. Warto poświęcić temu procesowi dłuższą chwilę – im ciekawy będzie projekt, tym chętniej klient będzie używał kubka, a co za tym idzie – reklamował Twoją firmę. Zawsze podkreślamy, że gadżety reklamowe z własnym nadrukiem powinny pasować do danej branży. Kubek reprezentujący kancelarię prawniczą powinien wyglądać solidnie i elegancko, z kolei gadżet agencji reklamowej czy przedszkola może przyciągać wzrok różnorodną kolorystyką i kreatywną grafiką.

Jak zadrukowuje się kubki?

Kubki reklamowe najczęściej tworzone są metodą sublimacji. Polega ona na naniesieniu nadruku najpierw na specjalny papier sublimacyjny, na którym przenosi się go na kubek. Następnie kubek trafia do komory grzewczej, w której nadruk utrwala się (dzięki zjawisku sublimacji – stąd nazwa metody). Po wystygnięciu jest w zasadzie gotowy do użytku. Podobną metodą jest kalkomania ceramiczna, dzięki której kubek można ozdobić również od wewnątrz, od spodu itp. Nadruk można wykonać też metodą natrysku farby na biały kubek (tzw. hydrokolor), a nawet pokryć go powłoką termoczułą, odsłaniającą grafikę dopiero po wlaniu wrzątku.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin