Jak wykonać dobrze wizytówkę firmową?

Dodano: 2022-07-11

Prawdopodobnie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wizytówka firmy jest jej… no właśnie – wizytówką. To rzecz, na podstawie której potencjalny klient wyrabia sobie pierwszą opinię o firmie: czy dba ona o detale? Czy jej materiały prezentują się elegancko i schludnie? Profesjonalny wygląd wizytówki może przesądzić o tym, czy dana osoba zdecyduje się skorzystać z usług danego podmiotu. Zły projekt może z kolei odstraszyć potencjalnego klienta.

Co powinno znaleźć się na wizytówce?

Przede wszystkim – imię i nazwisko osoby wręczającej wizytówkę oraz jej stanowisko. Obowiązkowa jest również nazwa firmy, najlepiej z jej adresem, NIP-em, a także adresem firmowej strony internetowej. W projekcie należy też zachować miejsce na dane kontaktowe do pracownika: jego adres e-mail, numer telefonu komórkowego i stacjonarnego, jeśli z takiego korzysta. Część firm decyduje się na umieszczenie głównego telefonu firmy, umożliwiającego dodzwonienie się do recepcji. Nie ma przeszkód, by na wizytówce znalazło się logo, czy też hasło reklamowe danej firmy.

Jak zaprojektować wygląd wizytówki?

Wizytówka powinna grafiką i kolorystyką nawiązywać do działalności firmy. Kancelarie prawne, notarialne, czy zakłady pogrzebowe stawiają zazwyczaj na stonowane barwy, czasami urozmaicając je złotymi lub srebrnymi zdobieniami. Z kolei agencje reklamowe czy przedszkola, którym zależy na wizerunku kreatywnych, komponują ze sobą wyraziste barwy, tworzą wizytówki pionowe, czy składane.

Komu zlecić druk wizytówek?

Firmowe wizytówki warto drukować w doświadczonej drukarni, takiej jak nasza. Specjaliści doradzą wybór odpowiedniego papieru, a także podpowiedzą, jak można udoskonalić dany projekt. Przede wszystkim jednak zadbają o najwyższą jakość wydruku, tak, by wizytówki były czytelne i prezentowały się wyjątkowo elegancko. Współpraca z zaufaną drukarnią oznacza też terminowość, która w niektórych przypadkach bywa kluczowa (wyjazdy na targi, branżowe konferencje itp.).

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin