Jakie elementy musi mieć dobra ulotka reklamowa?

Dodano: 2022-08-18

Jak to możliwe, że niektóre ulotki wyrzucane są przez klientów do kosza, jeszcze zanim rzucą na nie okiem, a inne są czytane od A do Z? To proste: ulotka musi zainteresować potencjalnego klienta „od pierwszego wejrzenia”. Jeśli projekt ulotki nie przyciągnie jego uwagi w ciągu kilku pierwszych sekund, z pewnością nie zapozna się on z jej zawartością. Jak przygotować dobrą ulotkę reklamową? Podpowiadamy!

Ulotka skierowana do potencjalnego klienta

Przede wszystkim zawsze należy mieć na uwadze, kto jest grupą docelową naszych usług lub produktów. Inna kolorystyka, czcionka i grafika przyciągną oko mam małych dzieci, a inna często imprezujących studentów. Ulotka może zachęcić do jej przeczytania nawet gramaturą czy kształtem – jeśli tylko będą one dopasowane do preferencji konkretnej grupy docelowej. Ta forma reklamy niesie za sobą niewerbalny komunikat o danej firmie. Między innymi z tego powodu dyskonty drukują swoje gazetki na tanim papierze, a prestiżowe salony SPA wybierają zazwyczaj idealnie gładki, z lekkim połyskiem. Druk ulotek warto zlecić doświadczonej drukarni, która zadba o to, by materiały były wyraźne i schludne. Przy okazji można zapytać o możliwości uszlachetnienia ulotki (np. złocenia), by była ona jeszcze bardziej interesująca dla odbiorcy.

Co musi znaleźć się w ulotce?

Oczywiście adres firmy i oferta, którą chce ona skusić klientów. Wbrew pozorom nie są to jednak najważniejsze elementy, które zachęcą odbiorcę do zapoznania się z jej treścią, której zresztą nie powinno być zbyt wiele. Kluczowe na ulotce jest chwytliwe hasło i korzyść, którą klient osiągnie po skorzystaniu z ofert danej firmy. Dobrze, by na ulotce znalazły się firmowe kolory oraz logotyp – dzięki nim odbiorca zapamięta, kto przekazał mu dany komunikat, nawet jeśli ulotka gdzieś mu się zawieruszy. Część firm oferuje zniżkę na swoje usługi lub produkty osobom, które odwiedzą je z ulotką – dzięki temu klient być może ją zachowa i dokładnie zapozna się z jej treścią później.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin