Jakie elementy nadruku umieścić na czapce?

Dodano: 2022-06-07

Firmy zastanawiające się nad zleceniem wykonania gadżetów reklamowych często stawiają na czapki. Nic w tym dziwnego. Popularne bejsbolówki noszą chętnie zarówno mężczyźni, kobiety, jak i dzieci. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że ten typ odzieży reklamowej będzie chętnie użytkowany przez klienta lub jego rodzinę, a co za tym idzie – będzie spełniał swoją funkcję. O czym warto pamiętać, decydując się na zamówienie czapek reklamowych? Sprawdźmy!

Logo, nazwa, a może slogan?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że czapka, w przeciwieństwie do koszulki, jest stosunkowo małą powierzchnią reklamową. Lepiej więc nie decydować się na wymyślne grafiki z wieloma detalami – i tak pozostaną one nieczytelne. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykonanie nadruku logo lub skróconej nazwy firmy. Jeśli chcemy, by nasza odzież reklamowa jeszcze bardziej wpadała w oko, warto zastanowić się nad umieszczeniem na czapce sloganu lub chwytliwego hasła. Te jednak, z wymienionych wcześniej powodów, również nie powinny być zbyt długie.

Kolorystyka czapki

To, że nadruk na czapce jest stosunkowo mały, należy wziąć pod uwagę, również dobierając kolory czapek. Nadruk powinien mieć kontrastowy kolor, aby pozostał wyraźny i czytelny. Kolor warto też dobrać do typu klientów, czyli swojej grupy docelowej. O ile białe i pastelowe bejsbolówki chętniej noszą panie, o tyle panowie wolą kolory ciemne: granat, bordo, brąz czy butelkowy zielony. W przypadku czapek dla najmłodszych strzałem w dziesiątkę mogą okazać się wyraziste kolory, za którymi dzieci przepadają.

Nadruk czy haft?

Właściciele firm często zastanawiają się, jaką technikę nadruku wybrać w przypadku czapek reklamowych lub czy zamiast nadruku nie zdecydować się na haft. Najlepszym pomysłem jest po prostu skonsultowanie się z firmą produkującą odzież reklamową, taką, jak nasza i omówienie swojego projektu. Specjaliści dobiorą najlepszą metodę jego realizacji.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin