Jakimi metodami można uszlachetnić druk?

Dodano: 2021-11-08

Druk wynaleziono w 1450 roku. Nie podlega wątpliwości, że dziś znany jest już w nieco innej formie niż przed laty. Postęp technologii oraz rozwój nauki pozwoliły na znaczny postęp w tej dziedzinie. Możemy przecież drukować treści nie tylko na papierze, ale także na wielu innych materiałach.

Co to jest uszlachetnianie druku?

Uszlachetnianie druku to proces, dzięki któremu powierzchnia drukarska nabiera dodatkowych cech oraz zalet. Jest to więc wykorzystanie osiągnięć z dziedziny drukarskiej oraz introligatorskiej. Dane podłoże pokrywane jest specjalnymi substancjami lub materiałami, które mogą zapewniać różne efekty. Wpływa to oczywiście na estetykę, trwałość oraz formę rezultatu końcowego druku.

Metody uszlachetniania druku

Istnieje wiele sposobów wykończenia druku. Część z nich cieszy się większą popularnością, inne zaś nieco mniejszą. Trzeba zaznaczyć, że mogą one pełnić różne funkcje. Niektóre służą tylko i wyłącznie do poprawy wyglądu druku i polegają na jego wizualnym uatrakcyjnieniu. Poszczególne metody chronią dodatkowo materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także utrwalają uzyskany efekt. Wybór sposobu powinien być dostosowany do oczekiwanych rezultatów. Co innego sprawdzi się przy druku papierowym, a co innego będzie pożądane na przykład przy druku naklejek. Warto więc zdać się na doświadczenie profesjonalisty.

Do najpopularniejszych metod uszlachetniania druku należą:

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin