Która metoda nadruku na odzieży będzie najtrwalsza?

Dodano: 2022-12-21

Coraz więcej polskich firm zauważa, ile korzyści przynosi przygotowanie odzieży reklamowej z logotypem lub nazwą danego podmiotu. Klienci postrzegają je jako nowoczesne, dobrze prosperujące, a do tego są mile zaskoczeni, otrzymując dobrej jakości koszulkę, czapkę czy bluzę. Nosząc odzież z nadrukiem danej firmy, stają się z kolei jej żywą reklamą. Jaką metodę nadruku wybrać, by dana odzież reklamowa posłużyła właścicielowi jak najdłużej?

Sitodruk czy sublimacja?

Wśród wielu technik wykonywania nadruków, w przypadku odzieży największym powodzeniem cieszy się sitodruk i sublimacja. Metodę dobiera się do rodzaju materiału, z którego uszyto daną odzież, jej koloru, przeznaczenia etc. Z tego powodu najlepiej zaufać specjalistom, którzy doradzą, która z nich sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. Sitodruk sprawdza się najlepiej w przypadku tkanin bawełnianych i poliestru. Pozwala na wykonanie bardzo dokładnego nadruku, który z powodzeniem przetrwa nawet ponad 100-150 prań. Trwalszy, praktycznie niezniszczalny nadruk zapewnia sublimacja. Jednak i ona ma swoje ograniczenia – sublimacja sprawdza się głównie na tkaninach poliestrowych i to w jasnych kolorach.

Haft komputerowy

Najbardziej prestiżowa, wysokiej jakości odzież reklamowa z własnym wzorem zdobiona jest zazwyczaj haftem komputerowym. Dzięki niemu uzyskuje się efekt 3D, a „nadruk” prezentuje się niezwykle elegancko i jest bardzo trwały. Świetnie sprawdza się zarówno na firmowych koszulach dla pracowników, jak i np. czapkach z daszkiem, wręczanych jako gadżet klientom. Chociaż haft komputerowy nie jest typową metodą nadruku, wielu właścicieli firm decyduje się właśnie na niego ze względu na to, że wzór jest praktycznie niezniszczalny.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin