Na jakim papierze drukuje się dobre kalendarze?

Dodano: 2023-06-06

Kalendarze są istotną częścią codziennego życia. Niezależnie od tego, czy jest to wariant ścienny wiszący w kuchni, czy  biurkowy, który pomaga śledzić terminy spotkań, kalendarze są używane w celu lepszego zorganizowania czasu. Ale jaki rodzaj papieru jest używany do drukowania dobrych kalendarzy? Dlaczego jego wysoka jakość jest tak ważna, by tego typu produkt wyglądał dobrze?

Czy papier ma znaczenie podczas drukowania kalendarzy?

Rodzaj papieru używanego do drukowania kalendarzy jest bardzo ważny. Papier musi być na tyle gruby, aby tusz nie przesiąkał i nie rozmazywał się, ale jednocześnie na tyle cienki, aby można było w sposób wygodny przewracać strony. Co więcej, papier powinien być bezkwasowy, aby nie żółkł i nie ulegał degradacji z upływem czasu. Dzięki temu akcesorium będzie etycznie wyglądało. Znaczenie ma również gramatura papieru. Powinna być ona odpowiednia do rodzaju drukowanego kalendarza. Dla przykładu większa gramatura może być konieczna w przypadku kalendarzy ściennych, podczas gdy lżejszy papier sprawdzi się w modelach książkowych. Poligrafia polegająca na drukowaniu kalendarzu musi być przemyślana. W Sosnowcu tą sztuką zajmuje się firma Wlepki.com.

Rodzaj papieru w druku kalendarzy

Rodzaj papieru wpływa na wygląd i użytkowanie kalendarza. Błyszczący papier sprawia, że kolory i obrazy wydają się jaśniejsze i bardziej żywe, podczas gdy papier matowy, nadaje akcesorium bardziej subtelny wygląd. Należy zaznaczyć, że niektóre papiery są specjalnie zaprojektowane do użycia z określonymi rodzajami procesów drukowania. Na przykład litografia offsetowa wymaga papierów o większej gramaturze niż inne procesy drukowania. Wysokiej jakości papiery są często pokryte specjalnym wykończeniem, które chroni je przed blaknięciem lub rozmazaniem z upływem czasu.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin