Na jakim tworzywie można wykonać nadruki?

Dodano: 2023-02-23

Właściciele firm prześcigają się w pomysłach na ciekawe gadżety reklamowe, którymi mogą obdarowywać swoich klientów. Nic w tym dziwnego – wpadający w oko gadżet wzbudza zainteresowanie osób postronnych, a co za tym idzie – automatycznie reklamuje daną markę. Część przedsiębiorców zastanawia się, czy są jakieś ograniczenia technologiczne, jeśli chodzi o wykonywanie nadruków. Wyjaśniamy to w dzisiejszym wpisie!

Prawie nieograniczone możliwości

W dzisiejszych czasach na naprawdę niewielu tworzywach nie da się nadrukować wybranej grafiki. Nadruki wykonywane są na odzieży, obuwiu, kubkach, torbach, poduszkach, pendrivach, a nawet obudowach na telefon. Możliwe jest drukowanie nie tylko na materiałach i papierze, ale też np. na plastiku i folii. Z punktu widzenia klienta ograniczeniem jest w zasadzie jego własna wyobraźnia. Nieco inaczej wygląda to od strony producenta gadżetów reklamowych. Nie każda bowiem technologia nadruku sprawdzi się w przypadku danego typu materiału. Zadaniem doświadczonego producenta jest takie dobranie metody druku, by grafika pozostała w nienagannym stanie na danym przedmiocie jak najdłużej.

Nadruk czy haft komputerowy?

Niektórzy właściciele firm planują wręczać swoim klientom gadżety reklamowe z własnym nadrukiem pod postacią np. ręczników, szlafroków czy maskotek. Wykonanie zwykłego nadruku na tego typu materiałach nie miało być sensu. Z pewnością nie wyszedłby on estetycznie, a tym bardziej szybko by się zniszczył. W takich przypadkach zamiast nadruków na materiale wykonuje się precyzyjny haft komputerowy. Można śmiało stwierdzić, że dzięki efektowi 3D prezentuje się on jeszcze ciekawiej i bardziej elegancko niż zwykły nadruk. Haft można też wykonać np. na czapce czy szaliku.

Logo

WLEPKI Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Realizacja futureindesign | Regulamin